BLACK SUMMER je tady! Nakupuj se slevou 25 % na vše kromě zlevněného zboží. Stačí zadat kód LETO2024! Akce platí od 1. 6. 2024 do 31. 7. 2024.

Ke každému nákupu vzorek zdarma Doručení do salonů zdarma
Domů Nejčastěji kladené dotazy

FAQ – Často kladené otázky


JAKÉ JSOU ZPŮSOBY A CENY DORUČENÍ?

Co je pro vás pohodlnější:

  • Osobní odběr - zdarma (ve všech partnerských salonech)
  • Kurýr GLS – 99 Kč – doručení na požadovanou adresu

Pokud byste zvolili vyzvednutí na salonu, kontaktuje vás přímo majitel salonu, že je vaše zboží připraveno k vyzvednutí. Pokud by se tak nestalo do 7 dnů, prosím kontaktujte nás na telefonu +420 606 907 814 a my vše obratem vyřešíme.


OD JAKÉ ČÁSTKY JE ZASLÁNÍ ZBOŽÍ NA MOJI ADRESU ZDARMA?

Pokud máte objednávku nad 1.000Kč / 40€ nebude vám účtována doprava.


JAKÉ MÁM MOŽNOSTI PŘI PLACENÍ OBJEDNÁVKY?

Můžete si vybrat:

  • Platbu na dobírku 30Kč
  • Platební kartou převodem (online přes internet)
  • Předem na účet


JAK SE DOZVÍM INFORMACE O MÉ OBJEDNÁVCE?

Jakmile svou objednávku dokončíte a odešlete, přijde vám potvrzovací email. V tomto emailu najdete souhrn všech objednaných věcí a číslo objednávky. V okamžiku odeslání ze skladu, od nás obdržíte další email s informací o předání kurýrovi.


CO DĚLAT, POKUD MI NEPŘIŠEL POTVRZOVACÍ EMAIL?

Nejdříve prosím zkontrolujte nevyžádanou poštu a hromadné zprávy. Pokud email nenajdete ani zde, prosím kontaktujte nás na tel.: +420 606 907 814 a nebo nám napište email info@monroo.eu


JE MOŽNÉ SI NECHAT ZASLAT ZBOŽÍ NA SLOVENSKO A NEBO JINAM DO ZAHRANIČÍ?

Objednání zboží na Slovensko je možné, stačí jen na horní liště přepnout na SK verzi eshopu. Do ostatních zemí EU a mimo EU nedoručujeme.


JSOU VAŠE PRODUKTY BEZPEČNÉ?

Ano, kosmetické přípravky jsou bezpečné. Bezpečnost a ochrana zdraví spotřebitelů je zaručena dodržováním nařízení EU 1223/2009 a hlavních mezinárodních právních předpisů, které mají řadu pravidel a omezení založených na pevných vědeckých principech. Zejména tím, že jsou produkty vyvinuty v souladu s evropskými předpisy, tak podléhají kontrole odborníků, kteří osobně hodnotí složky, hotový výrobek a funkci každého výrobku, aby se zjistila jejich bezpečnost.


JSOU VAŠE PRODUKTY PŘÍRODNÍ/ORGANICKÉ?

Produkty obsahují složky jak z přírodních (v určitých případech ze specifických ekologických zemědělství) tak i ze syntetických zdrojů. Synergie a kombinace těchto typů přísad poskytují vynikající výsledky, profesionální kvalitu a optimální podmínky pro konzervace a stabilitu produktu. Seznam ingrediencí každého produktu je uveden na obalu.


JSOU PRODUKTY TESTOVÁNY NA ZVÍŘATECH?

Žádný z námi nabízených produktů nebyl testovaný na zvířatech. Vybíráme pouze dodavatele, kteří se řídí předpisy EU (ES) 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Vzhledem k tomu, že je testování zakázáno ze zákona, rozhodli jsme se, že se tím nebudeme chlubit na našich obalech. Je důležité dodat, že loga, která některé značky používají jako „cruelty free“ často vyžadují poplatky soukromým společnostem a nejsou povinné ani nezbytné.


JSOU PRODUKTY VEGANSKÉ?

Neexistují žádné zvláštní předpisy, které by odlišovaly veganskou kosmetiku od jiných kategorií produktů, proto jsou tyto výrobky klasifikovány podle definice kosmetiky stanovené EU a musí respektovat požadavky stanovené těmito normami. Pojem „vegan“ používají firmy pro marketingové a komunikační účely. Pokud se jedná o „vegan“, znamená to produkty, které neobsahují živočišné složky, tím pádem by mohly být považovány některé produkty za veganské. Nicméně, i když velké procento našich produktů neobsahuje živočišné produkty, existují další, které obsahují například včelí vosk, deriváty keratinu a med. Dále výrobky milk_shake obsahují mléčné bílkoviny získané z kravského mléka. Složení výrobků je vždy uvedeno na obalu, kde si můžete ověřit jakékoli přísady, které nejsou vhodné pro vegany.


MOHU PRODUKTY POUŽÍVAT V PRŮBĚHU TĚHOTENSTVÍ A KOJENÍ?

Kosmetické produkty jsou zcela bezpečné, není důvod, proč by se neměly užívat během těhotenství. Vzhledem k tomu, že kosmetické přípravky se aplikují na pokožku a vlasy, jejich vliv na mateřské mléko je zanedbatelný. Kromě toho jsou kosmetické složky každého produktu přísně testovány, aby se zajistilo, že v případě požití nebo proniknutí do kůže nemohou dosáhnout toxických úrovní pro organismus, než se přirozeně vyloučí. Není tedy problém používat naše produkty během kojení. Jako preventivní opatření nedoporučujeme používat kosmetické přípravky na prsa při kojení.


OBSAHUJÍ PRODUKTY METHYLISOTHIAZOLINONE A METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE?

Směs Methylisothiazolinone (MIT) a Methylchloroisothiazolinone (MCIT) se používá v kosmetice jako konzervační prostředek proti rozvoji mikroorganismů. Po zvýšení citlivosti na MIT bylo používání této směsi v bezoplachové kosmetice zakázáno REG. 1003/2014. Od dubna 2016 mohou být na trh uváděny pouze výrobky, které toto nařízení respektují. MIT a MCIT mohou být přítomné v některých oplachovacích produktech pro mikrobiologickou a nebo fyzikálně/chemickou stabilitu. Z těchto důvodů je nelze snadno nahradit jinými konzervačními látkami. Snažíme se aktivně hledat alternativy, které budou účinné a bezpečné a bez negativního vlivu na stabilitu produktů v čase.


OBSAHUJÍ PRODUKTY SLS/SLES/SULFÁTY?

Sodium Lauryl Sulfate (SLS, INCI název: Sodium Lauryl Sulfate) a Sodium Laureth Sulfate (SLES, INCI název: Sodium Laureth Sulfate) jsou součástí širší řady přísad, sulfátových povrchově aktivních látek, široce používaných v kosmetických produktech, jako jsou šampony, čisticí prostředky na obličej/tělo a zubní pasty. V minulosti se objevily nepodložené informace, které uváděly, že tyto látky vyvolávají alergie a jsou karcinogenní. Tato informace byla rozšířena po celém světě. Od té doby přibylo klientů požadujících produkty bez SLS/SLES/sulfátů. Vzhledem k těmto preferencím existují řady produktů bez SLS/SLES/sulfátů. Pokud tyto složky chybí, je to viditelně označeno na obalu (SLS/SLES/bez sulfátů).


OBSAHUJÍ VAŠE PRODUKTY PARABENY?

Většina produktů neobsahuje parabeny. Že produkt neobsahuje parabeny je ve většině případů uvedeno na přední straně obalu. Přítomnost parabenů jako konzervačních látek případně uvádíme na obalu produktu. Produktů, které díky své mikrobiologické a/nebo fyzikálně/chemické stabilitě obsahují parabeny jako konzervační látky je velmi málo. Snažíme se aktivně hledat alternativy k parabenům, které budou účinné a bezpečné a bez negativního vlivu na stabilitu produktů v čase.